Geleneksel Diş Telleri Invisalign

Ankara’da ortodonti bakımı artık çok daha heyecanlı hale geldi. Gelişmiş Ortodonti olarak, geleneksel diş telleri ile Invisalign arasında seçim yapmanın zorlu bir karar olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, seçtiğiniz ortodontik yol konusunda kendinizi daha güvende hissedebilmeniz için her seçeneğin artılarına ve eksilerine ışık tutmak için buradayız.

Geleneksel Diş Tellerini Anlamak

Geleneksel diş telleri onlarca yıldır var ve bunun iyi bir nedeni var. Küçük yanlış hizalamalardan karmaşık diş yapısına  kadar çok çeşitli diş sorunlarının tedavisinde çok yönlü ve oldukça etkilidirler. Diş telleri, her bir dişe tutturulan ve dişlerinizi kademeli olarak istenen pozisyona kaydırmak için basınç uygulayan bir tel ile bağlanan metal braketlerden oluşur. Tedavinizin planlandığı gibi ilerlemesini sağlamak için kliniğimize düzenli ziyaretler yapılması gerekir.

Invisalign Avantajı

Öte yandan Invisalign, dişlerinizi kademeli olarak düzeltmek için bir dizi şeffaf, çıkarıla bilir hizalayıcının kullanıldığı daha yeni bir ortodontik tedavidir. Bu plaklar neredeyse görünmezdir. Ayrıca yemek yemek, içmek, diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak için çıkarıla bilir. Bu, en sevdiğiniz yiyeceklerin tümünü kısıtlama olmadan yiyebileceksiniz. Ayrıcae spor yapmak veya egzersiz yapmak için plaklarınızı çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bu esneklik  Ankara’da ortodontik çözüm arayan yetişkinler ve gençler arasında popüler bir seçim haline getiriyor.

İyi haber şu ki hem geleneksel diş telleri hem de Invisalign dişlerinizi düzeltmede etkilidir! Ortodontik bakım için hangi yöntemi seçerseniz seçin tedavi süreleri aynıdır. Ankara’daki Dentia diş kliniğinde muayeneniz önemlidir. Çünkü Dr. Özge Batmaz sizin için en etkili tedaviyi belirlemek üzere özel ihtiyaçlarınızı değerlendirecektir.

Yaşam Tarzı ve Konforu Düşünüyoruz

Diş telleri ve Invisalign arasında seçim yaparken yaşam tarzınız ve konforunuz göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir. Geleneksel diş telleri sabittir. Yemek yerken ve temizlerken özel dikkat gerektirirken Invisalign hizalayıcıları daha fazla özgürlük sunar. Ancak Invisalign, plakları günde önerilen 20-22 saat boyunca takmak için disiplin gerektirir. Ortodontistinizle bir tedavi planlamak önemlidir. Hangi tür ortodontik müdahalenin sizin için en iyi olduğundan emin olmanın tek yoludur.

Gülümsemenizi Dönüştürmeye Hazır mısınız?

Daha sağlıklı, daha özgüvenli bir gülümsemeye giden yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız? İster geleneksel diş tellerine ister Invisalign’a yönelin, Ankara’daki gelişmiş ortodonti ekibimiz yolun her adımında size rehberlik etmek için burada. Dr. Özge Batmaz yaşam tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun kişiselleştirilmiş ortodontik çözümler sunmaya kendilerini adamıştır. Her zaman hayalini kurduğunuz gülümsemeye ulaşmak için beklemeyin. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Koyunla ilgili dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız.

Şeffaf Plakların Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni Nesil Diş Teli: Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf Diş Plakları Konuşmayı Etkiler Mi?

Şeffaf Plak Kimlere Uygulanmaz? Kime Uygulanır?

 

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen