Şeffaf Plak Kimlere Uygulanmaz?

Şeffaf Plak Kimlere Uygulanmaz? şeklindeki soruların cevabını vermek isterim.Her yaştan ve her zorluktaki diş çapraşıklıkları ve genç yaştaki çene bozuklukların düzeltilebilmesi amacıyla plak üretimi yapabilmektedir. Normal şartlarda yaş sınırlaması bulunmasa bile bu tedavi herkese uygun değildir. Çünkü diş eti dokularının sağlıklı olması bu tedavinin uygulanması için oldukça önemlidir. Ayrıca dişlerde çürük varsa, diş etlerinde sorun varsa bu tedavi uygulanmaz. Kişileri ağız ve diş sağlığı tedaviye uygunluğu bakılır. Bunun için ortodonti uzmanı Dr. Dt. Özge Batmaz ile iletişime geçmeli ve muayene olmalısınız.

Şeffaf Plak Kime Uygulanır?

Genç ya da yaşlı bütün hastalarda uygulanır. Şeffaf plak ortodonti tedavisinin uygulanabilmesi için hastanın dişlerinin çürüksüz ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş çapraşıklığının şiddeti önemli değildir. Şeffaf plaklar düzenli kullanımda düzelme sağlayabilmektedir. Ancak çene bozukluklarında ileri yaşlarda çene bozukluklarının düzeltilebilmesi için ortognatik cerrahi ile kombine tedavi uygulamak gerekir.

Dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak, diş sıkmak, dişlerin tam kapanmaması ve diş dizilimindeki çapraşıkları düzeltmek, çocuklarda çene bozukluklarını düzenlemek, kapanış bozukluklarında ve dar üst çene varlığında kullanılabilmektedir. Elbette, tedavinin hastaya uygun olup olmadığını belirleyecek olan kişi ortodonti uzmanıdır. Muayenede beklentiler detaylı olarak anlatılmalıdır. Uygun tedavi hekiminizle beraber seçilir.

Şeffaf Plak  Fiyatları

Şeffaf Plak Tedavi Fiyatları Hastaya Göre Değişir Mi?

Şeffaf plak fiyatları, tedaviyi uygulayan doktorun yöntemi ve tercih edilen şeffaf plaklar markasına göre her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Ankara’da şeffaf plak tedavisi olmak isteyen bir kişi, alanında deneyimli uzman diş doktoruna muayene olmalıdır. Şeffaf plakğın ücretleri ve invisalign fiyatı hakkında doktorun muayenesinden sonra en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz. Ortodonti Şeffaf plaklar pahalı mı sorusunun karşılığı doktorun deneyimi ve alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Şeffaf Diş Plağı Ne Kadar Süre Takılır?

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisinde başarılı sonuç alınabilmesi için, plakların düzenli kullanılması gerekmektedir. Tıpkı, diş teli tedavisindeki sabit teller gibi şeffaf plaklar da her gün düzenli olarak takılmalıdır. Tedavinin sonuç verebilmesi için şeffaf plakların günde ortalama 22 saat boyunca takılması gerekmektedir. Yeme-içme faaliyetleri sonrasında şeffaf plaklar tekrar takılmalıdır. Ayrıca gece boyunca da ağızda durmaya devam etmelidir.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen