Estetik Diş Teli Tedavisi Ankara

Estetik diş teli ortodontik tedaviler için, porselen braketler kullanmaktayız. Porselen braketlerin en büyük avantajı diş renginde olmasıdır. Diş renginde olan porselen braketler dışarıdan bakan bir göz tarafından kolayca fark edilmediği için günümüzde yapılan ortodontik tedavilerin büyük çoğunluğu porselen braketler tarafından yapılmaktadır. Klasik metal ortodontik tedaviye göre aynı başarılı sonuçlarla sonlandırılmaktadır.

Estetik (porselen) diş teli hangi hastalarda kullanılır?

Ortodontik tedavi ihtiyacı olan ancak estetik kaygısı olan her hastamıza uygulanabilmektedir.

Estetik olan diş tellerinin  avantajları nelerdir?

Porselen braketler hem estetiktirler hem de ağızda dışarıdan bakıldığında anlaşılmaması zordur. Ayrıca hastanın ortodontik tedavisinin daha rahat kabullenmesini adaptasyonun sürecini rahat geçirmesini sağlar.

Estetik (porselen) diş teli tedavisinin dezavantajları nelerdir?

Metal diş Tellerine göre porselen yapıda olmasından kaynaklı daha hassastırlar ancak bu kolaylıkla kopacaklar anlamına gelmez. Zaten ortodontik tedaviye başladıktan sonra uyulması gereken bazı yeme – içme kısıtlamaları mevcuttur. Bunlara uyulduğu takdirde estetik(porselen)braketlerde de kopma/kırılma gibi sıkıntılar yaşanmaz. Estetik diş Tellerinin renginin değişmesi söz konusu değildir. Ancak sigara içen hastalarımızda diş telleri değil dişin kendisinin rengi değiştiği için estetikten uzak bir görünüm oluşmaktadır.

Klasik metal diş teli tedavisine nazaran, estetik diş tellerinin kullanımı ortodontik tedavinin 1-2 ay uzamasına neden olmaktadır.  Estetik diş teli tedavisi  gayet başarılı olduğundan bu süre sizler için bir problem oluşturmayacaktır. Dişler üzerine yapıştırılan estetik  diş telleri, metal dişlerine göre yapıları daha büyük olduğu için plak birikimi daha fazla olmaktadır. Ancak  özel diş fırçası kullanarak özenli diş fırçalayarak bu dezavantajın önüne kolaylıkla geçilebilmektedir.

Estetik   diş telleri acıtır mı?

Arka ve ön yüzlere braketler takılırken bir acı hissetmezsiniz. Şeffaf diş teli tedavisinde ilk günlerde braketleri yadırgama durumu olabilir. En kısa sürede alışacaksınızdır. Alışma sürecinde dişlerde ve yanaklarda fazlalık hissedilebilir. Şeffaf diş teli tedavisinde ilk zamanalar dişlerde hassasiyet gözükebilir.

Estetik (porselen) diş telinin çeşitleri ve kaliteleri var mı?

Estetik braketler, birçok kalite ve çeşitte malzemeden üretilir. Hekiminiz sizlere  braket çeşitlerinden bahsedecek bilgi verecektir. Sonrasında güvenle kullanabileceğiniz iyi kalitedeki şeffaf diş teli tedavisini sizlere uygulayacaktır. Detaylı bilgi için hekiminiz  Özge Batmaz’a danışabilirsiniz

Porselen  diş telleri tedavisi ne kadar sürer?

Ortodontik tedavi süresi, hastanın yaşı, uygulanan tedavinin tipi, uygulanan mekanikler, çapraşıklık miktarı gibi birçok faktöre bağlı olduğu için kişiye özeldir. Böylece en uygun bilgi kapsamlı ortodontik muayene sonrası verilebilmektedir.

Estetik (porselen) diş telleri hakkında Özge Batmaz ne söylüyor?

Çoğu hasta tedaviyi metal braketlerin görüntüsünden ötürü kabul etmiyor. Bu tedaviyle ertelemeler son buluyor. Estetik açıdan hastaların beklentilerini karşılayan porselen diş  telleri sizlerin ortodontik tedavi sürecini rahat atlatmanıza yardımcı olacak.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden