Ankara Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları 2024 kişinin çene ve diş yapısına göre ihtiyaçlarına göre değişim göstermektedir. Ayrıca, şeffaf plak fiyatları, kullanılan malzeme, diş telinin kullanılacağı süre, hekim tecrübesi fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Şeffaf diş teli tedavisi, çene ve dişte, dış etkenler yada genetik süreçlerde meydana gelen sorunların düzeltilmesi anlamına geliyor.

Şeffaf Diş Teli Nasıl Çalışıyor?

Nasıl ki klasik tel-braket sistemi, dişlere kuvvet uygulayarak dişleri hareket ettirerek düzelebiliyorsa; şeffaf plaklar da aynı şekilde dişlere uyguladıkları kuvvetler ile dişlerin hareket etmesini ve düzelmesini sağlamaktadır. Şeffaf plakların dişlere kuvvet uygulayabilmesi için bazı dişlerin üzerinde ‘ataçman’ denilen diş ile aynı renkte farklı şekillerde minik çıkıntılar konumlanabilir. Ancak ataçmanlar rahatsız edici değildir.

Şeffaf Plak Ankara

Ankara Şeffaf Diş Teli Fiyatları 2024

Şeffaf diş teli fiyatları (şeffaf plak) arayışında iseniz öncelikle detaylı bir muayene gerekmektedir. Böylece size en uygun olan tedavi yöntemine göre şeffaf plak fiyatı kliniğimiz tarafından çıkarılacaktır. Hastanın ağız çene ve diş yapısının  ihtiyaçlarına göre değişim göstermektedir. Bu açıdan kesin bir fiyat bilgisi alabilmek için önce muayene olmalısınız. Bu konuda bizimle iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Avantajları Nelerdir?

Diş tellerinin gözükmesinden rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilen şeffaf plaklar kullanılmaktadır. Bu şeffaf diş tellerinin yani şeffaf plakların sağladığı avantajlar nelerdir?

  • Tedavi süreci metal diş tellerinden farksızdır. Bu nedenle hem hoş bir görüntü sağlarken hem de tedavi sürecinin aksamasına sebebiyet vermez.
  • Yemek öncesi rahatlıkla çıkarılabildiği için, tel braket sistemindeki gibi kısıtlayıcı yeme alışkanlıkları gerektirmez.
  • Teknolojinin gelişmesi ile birlikte metal diş telleri kadar güçlü bir hale gelmiştir.
  • Şeffaf oldukları için görünmez ve rahatsızlık vermezler.
  • Darbelere ve yiyeceklere karşı dayanıklılık göstermektedir.
  • Tedavi sürecini gözlemleyebilme şansı vermektedir.
  • Plağınızı çıkararak diş fırçalamanızı yapacağınız için tedavinizden önce ki diş hijyen standartlarınıza aynı düzende devam edebilme olanağı sağlar.

Şeffaf plak tedavisi hangi hastalarda kullanılır?

Bu tedavi genç ya da yaşlı herkes için uygundur. Dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak, diş sıkmak, dişlerin tam kapanmaması ve diş dizilimindeki çapraşıkları düzeltmek, çocuklarda çene bozukluklarını düzenlemek, kapanış bozukluklarında ve dar üst çene varlığında kullanılabilmektedir. Elbette, tedavinin hastaya uygun olup olmadığını belirleyecek olan kişi ortodonti uzmanıdır. Bu muayenede beklentiler detaylı olarak anlatılmalı ve uygun tedavi hekiminizle beraber seçilmelidir. Bu tedaviye uygunluğunuz için hekiminiz Özge Batmaz’a danışabilirsiniz.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen