Telsiz Diş Düzeltme

Şeffaf plaklar ya da diş içi teli gibi diş teli olmadan ortodontik tedavi seçenekleri, son yıllarda rağbet görmektedir. Telsiz diş düzeltme 2024 tedavisi, temel olarak dişlerdeki hafif çapraşıklık ve hizalama sorunlarını düzeltmek için kullanılır. Şeffaf plaklar ve diş içerisinde yerleştirilen tel uygulamaları, Ortodonti uzmanı diş hekimleri tarafından başvurulan yöntemler arasındadır. Şeffaf plak tedavisi boyunca dişler, hedeflenen konumlara doğru bir adım daha ilerletilir. Diş içi tel uygulaması ise geleneksel braketlere göre daha az rahatsız edicidir. Ayrıca estetik açıdan avantaj sağlar. Dişlerin görünmeyen iç yüzeyine yerleştirilerek ortodonti uzmanı Özge Batmaz tarafından teşhis edilen bozukluklarda iyileşme sağlanır.

Diş Teli Olmadan Diş Düzeltme Kimlere Uygulanır?

Genç ya da yaşlı bütün hastalarda uygulanır. Şeffaf plak ortodonti tedavisinin uygulanabilmesi için hastanın dişlerinin çürüksüz ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş çapraşıklığının şiddeti önemli değildir. Telsiz diş düzeltme düzenli kullanımda düzelme sağlayabilmektedir. Ancak çene bozukluklarında ileri yaşlarda çene bozukluklarının düzeltilebilmesi için ortognatik cerrahi ile kombine tedavi uygulamak gerekir.

Dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak, diş sıkmak, dişlerin tam kapanmaması ve diş dizilimindeki çapraşıkları düzeltmek, çocuklarda çene bozukluklarını düzenlemek, kapanış bozukluklarında ve dar üst çene varlığında kullanılabilmektedir. Elbette, tedavinin hastaya uygun olup olmadığını belirleyecek olan kişi ortodonti uzmanıdır. Telsiz diş düzeltme için muayenede beklentiler detaylı olarak anlatılmalıdır. Uygun tedavi hekiminizle beraber seçilir.

Diş Düzeltme Fiyatları

Diş Düzeltme Fiyatları

 

Telsiz Diş Düzeltme Fiyatları Hastaya Göre Değişir Mi?

Telsiz diş düzeltme  fiyatları, tedaviyi uygulayan doktorun yöntemi göre değişir. Tercih edilen şeffaf plaklar markasına göre her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Ankara’da şeffaf plak tedavisi olmak isteyen bir kişi, alanında deneyimli uzman diş doktoruna muayene olmalıdır. Telsiz diş düzeltme ücretleri hakkında doktorun muayenesinden sonra fiyatı öğrenebilirsiniz. Ayrıca ortodonti şeffaf plaklar pahalı mı sorusunun karşılığı doktorun deneyimi önemlidir. Alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz

Ortodonti Telsiz Diş Düzeltme Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plak tedavisi ( Invisalign), diş düzeltme seçenekleri arasında popüler bir seçimdir ve çeşitli avantajları vardır. Telsiz diş düzeltme avantajları şunlardır.

  • Şeffaf plaklar neredeyse görünmez niteliğe sahiptir. Bu nedenle diğerleri sizin diş teli taktığınızı genellikle fark etmez.
  • Genellikle diş teline göre daha rahattır, çünkü ağzınızı kesme veya tahriş etme potansiyeli daha düşüktür.
  • Yemek yeme ve diş temizliği sırasında çıkarılabilir. Bu durum dişlerin ve diş etlerinin temiz kalmasını kolaylaştırır.
  • Gün içerisinde plakları çıkarmak gereken özel bir etkinlikte veya fotoğraf çekimi olabilir.
  • Genellikle telli braketlere kıyasla daha az ağız ve diş ağrısı yaşanır.

Tel Olmadan Diş Düzeltme Fiyatları

Bu tedavi yöntemi yani tel olmadan diş düzeltme tedavisi herkes için uygun olmayabilir. İleri derecede diş çapraşıklıkları, kompleks ısırık sorunları veya belirli tipte diş hareketleri gerektiren durumlar için, geleneksel diş teli genellikle daha etkili olabilir. Ankara telsiz diş teli fiyatları 2024 için hastalarımızın ağız ve diş yapıları önemlidir. Bu durum göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu konuda sizleri daha detaylı bilgilendirmek için bizi arayınız. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik oluşturduğumuz tedavi planı için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Son zamanlarda Ankara’da telsiz diş tedavisi fiyatları 2024 ve geleneksel ortodonti tedavi ücretlerine yakın rakamlara mal olmaktadır. Şeffaf plak fiyatları ne kadardır?

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen