Diş telli olmadan

Bazı durumlarda, diş telleri yerine çocuklarda diş düzeltme için farklı yöntemler uygulanabilir. Ancak, dişlerin ne kadar düzeltilebileceği önemlidir. Hangi yöntemin uygun olduğu, her çocuğun durumuna göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, diş telli kullanmadan tedavi için  öncelikle ortodonti uzmanı Özge Batmaz’a danışmanız önemlidir.

Çocuklarda Diş Telli Kullanmadan Diş Düzeltme Yöntemleri

  • Şeffaf Plaklar: Bazı durumlarda, çocukların dişlerindeki düzensizlikleri düzeltmek için plaklar kullanılabilir. Plaklar, özel olarak hazırlanmış şeffaf plastik levhalardır ve dişlerin üzerine yerleştirilir. Plaklar, dişlerin pozisyonunu yavaşça değiştirmeye yardımcı olabilir.
  • Hızlı Braket Sistemleri. Bazı ortodonti sistemleri, braketler ve teller yerine, dişlerin üzerine yapıştırılan şeffaf malzemeler kullanır. Bu sistemler, geleneksel diş telleri kadar etkili olabilir, ancak daha az belirgin oldukları için estetik açıdan daha çekici bir seçenek olabilirler.
  • İçten takılan diş telleri: Bazı durumlarda, diş telleri dişlerin iç tarafına yerleştirilebilir. Bu yöntem, diş tellerinin görünmemesi açısından estetik bir avantaj sağlayabilir.
  • Fonksiyonel apareyler. Bazı çocuklarda, alt çene ve üst çene arasındaki ilişki sorunları, dişlerin düzgün bir şekilde hizalanmasını engelleyebilir. Fonksiyonel apareyler, alt çene ve üst çene arasındaki ilişkiyi düzeltmeye yardımcı olunur. Böylece dişlerin düzgün hizalanmasına yardımcı olabilir.

Her çocuğun diş yapısı farklı olduğu için, hangi yöntemin uygun olduğunu belirlemek için Ortodonti Uzmanı Özge Batmaz’a danışmanız önemlidir.

Çocuklarda Telsiz Ortodonti Şeffaf Plak Kullanımı

Telsiz ortodonti yöntemlerinden olan şeffaf plaklar, dişlerinizi hizalamak ve düzeltmek için kullanılan bir diş tedavi yöntemidir. Bu tedavi, yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda şeffaf plak kullanılabilir. Ancak, çocuklar için kullanılan şeffaf plakların yetişkinlerde kullanılanlardan farklı özellikleri olabilir. Öncelikle, çocuklar henüz diş gelişimi sürecinde oldukları için dişlerinin hareketi daha hızlı olabilir. Bu nedenle, çocuklarda şeffaf plak tedavisinin süresi, yetişkinlerdeki tedaviden daha kısa olabilir.

Çocuklar için şeffaf plak tedavisi, dişlerin gelişimini tamamlamadan önce yapılması gerektiği için diş hekimi tarafından belirli bir yaş sınırı belirlenebilir. Ayrıca, çocukların diş sağlığı ve diş eti durumları değerlendirilir. Şeffaf plak tedavisi için uygun olup olmadığını belirlemede önemli bir faktördür.

Çocuklarda Şeffaf Plak Tedavisinin Süresi Nedir?

Çocuklarda şeffaf plak tedavisinin süresi, dişlerin durumuna ve düzeltme ihtiyacına bağlı olarak değişebilir. Plak tedavisi, dişlerin düzgün hizalanmasını sağlamak için her iki haftada bir yeni bir plak takılarak uygulanır. Bu süre boyunca, plaklar dişlerin hareketini yavaşça ve kontrollü bir şekilde değiştirir. Çünkü tedavi süresi, çocuğun dişlerindeki düzeltme ihtiyacına ve düzeltme hızına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca bazı durumlarda , tedavi süresi daha uzun olabilir. Sonuç olarak tedavi süresi her zaman çocuğun diş yapısına ve tedaviye uyumuna bağlıdır. Bizi intagramdan takip edebilirsiniz

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen