Şeffaf Plak

Şeffaf Plak Ne Kadar Süre Takılır?

Ortodontik tedaviler uzun süren tedavilerdir. Hastalarımızın düzenli kontrolü gerektirir. Normal koşullarda kontroller aylık yapılır. Bazı durumlarda iki ayda bir kontrol yapılabilir. Şeffaf plaklarda tedavi planlaması en başta  yapılmaktadır. Şeffaf plak tedavisi süresi diş teli tedavisine göre çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Ayrıca Şeffaf plak tedavi süresi hastadan hastaya değişkenlik gösterecektir. Şeffaf diş plak tedavisi ortalama olarak 12-18 ayda tamamlanır. Yani tedavi biter.  Fakat bu süre hastanın şeffaf plak kullanımına ve diş çapraşıklığı seviyesine göre azalma ya da artış gösterebilir. Invisalign kullanımı şeffaf plak tedavisi süresini doğrudan etkileyecektir.

Şeffaf Plak Takılı Kalma Süresi

Şeffaf Plak tedavisi süresince plaklar, 22 saat periyotlarda takmak tedaviyi başarılı olarak sonuçlandırır. Bu nedenle plakları yeterli sürede ağızda tutmak ve verilen tarihlerde yeniden ölçü alınması için hekim kontrolünü aksatmamak gerekir.

Şeffaf Plak Tedavi Süreci, Pekiştirme Tedavisi

Şeffaf plak tedavi süreci tamamlandıktan ve dişler istenilen görünüme kavuştuktan sonra pekiştirme tedavisine başlamanız gerekebilir.  Pekiştirme tedavisi, dişlerin eski konumlarına dönmelerini engeller.

Şeffaf plak süreci nasıl başlamaktadır?

Tedaviye başlamaya karar verdikten sonra hastanın dişlerinin ölçüsü ya da dijital taraması alınır. Röntgenler ve fotoğraf kayıtları da alındıktan sonra Invisalign’ın merkezine gönderilir. Gönderilen diş kayıtları dijital ortama aktarılır. Tedavi planlaması için bilgisayar programında yurtdışı laboratuvarlarından doktora gönderilir. Dijital ortamda gönderilen diş kayıtlarınız üzerinde doktorunuz bir tedavi planlaması yapar. Bu süre 1-2 hafta zaman alabilir. Arzu ederseniz, hekiminiz tedavi bitim kayıtlarını da sizinle paylaşabilmektedir. Onaylanan tedavi planlamaları sonrasında şeffaf plakların üretimine başlanır ve kargo süresine bağlı olarak 10 gün gibi bir sürede şeffaf plaklar doktora ulaşmış olur. Genel olarak, ilk ölçü alımından 1 ay sonra şeffaf plaklar kliniğimize ulaşmış olur ve tedavi süreci başlar. Bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi buradan blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Diş Teli mi? Şeffaf Plak mı?

Şeffaf Plak Tedavisi Hangi Hastalarda Kullanılır?

Genç ya da yaşlı bütün hastalarda kullanılır. Dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak, diş sıkmak, dişlerin tam kapanmaması ve diş dizilimindeki çapraşıkları düzeltmek, çocuklarda çene bozukluklarını düzenlemek, kapanış bozukluklarında ve dar üst çene varlığında kullanılabilmektedir. Elbette, tedavinin hastaya uygun olup olmadığını belirleyecek olan kişi ortodonti uzmanıdır. Bu muayenede beklentiler detaylı olarak anlatılmalı ve uygun tedavi hekiminizle beraber seçilmelidir. Bu tedaviye uygunluğunuz için hekiminiz Özge Batmaz’a danışabilirsiniz. Ayrıca şeffaf plak fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen