Telsiz Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur?

oTel kullanmadan dişlerin düzeltilmesine olanak sağlıyan telsiz ortodonti tedavisi, geleneksel tel yerine farklı yöntem ve aparatlar kullanarak dişlerdeki yamukluğu ve çarpıklığı düzeltmeyi amaçlamaktadır. Braketsiz tedavi yöntemleri olarak da geçen telsiz ortodonti, özellikle yetişkin hastalar için oldukça kullanışlı bir alternatif oluşturma konusunda başarılı bir yöntem olarak biliniyor. “Diş teli takarsam çirkin bir görüntü elde ederim” korkusu ve endişesi ile dişlerini düzelttirmekten çekinen yetişkinler, ortodontik tedaviden kaçınmak yerine bu yönteme başvurabiliyor.

Telle dolaşmak istemediği için ortodonti tedavisini yarıda kesen hastalar, yetişkinlik döneminde bu kararlarından pişmanlık duyabiliyorlar. Yine de tel takma yoluna gitmek istemeyen bireyler için Invisalign, yani şeffaf plak tedavisi başta olmak üzere farklı braketsiz tedavi yöntemleri harika birer seçenek oluyor. Telsiz ortodonti tedavileri, başlıca Invisalign olarak geçen bir tedavi yönteminden oluşuyor. Bu tedavi yönteminde telsiz diş düzeltme amacı güdülerek dişlerin etrafını tamamen saran, şeffaf termoplastik maddeden üretilen bir plak kullanılıyor. Bu yüzden de çok rahat bir şekilde kullanılabilen bu şeffaf plak, estetik tedavi yöntemleri arasında bir numara olarak sayılıyor.

Başarılı Şeffaf Plak Tedavisi

Güzel bir gülümseme güveni artırma ve kalıcı bir izlenim bırakma gücüne sahiptir. Dişleri çapraşık olan kişiler için o özgüvenli gülümsemeye ulaşmak ulaşılmaz bir hayal gibi gelebilir. Ancak ortodontik tedavideki gelişmeler sayesinde şeffaf plak tedavisi oyunun kurallarını değiştirecek şekilde ortaya çıktı. Ankara Ortodonti Kliniği uzmanı olarak sayısız kişinin dişlerini düzeltmesine yardımcı olmuştur. Böylece sizlerin gülümseme potansiyelini ortaya çıkarmasıyla güçlü başarısı ortaya çıkmıştır.

Şeffaf Plak İle Gülümsemeyi Sağlamak

Şeffaf plaklar, geleneksel diş tellerine karşı gizli ve rahat bir alternatif sunarak devrim yarattı. Çünkü neredeyse görünmez olan bu hizalayıcılar, dişlerin üzerine rahatça oturacak. Dişleri yavaş yavaş ve nazikçe doğru hizaya getirecek şekilde özel olarak üretilmiştir. Ankara Ortodonti Kliniği, bireylerin genellikle metal diş telleriyle ilişkilendirilen güçlük ve öz-bilinç olmadan gülümsemelerini dönüştürmelerine yardımcı olmak için bu yenilikçi yaklaşımı benimsemiştir.

Telsiz Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

“Telsiz ortodonti” terimi, genellikle geleneksel diş teli tedavilerine kıyasla daha moderndir. Estetik bir ortodonti tedavi yöntemini ifade eder. İşte telsiz ortodonti tedavisinin bazı avantajları:

  • Telsiz ortodonti, diş tellerini dışarıdan görünmeyen veya az görünen şeffaf plaklar veya braketler kullanarak uygular. Bu sayede, tedavi sırasında dişlerin görünümü daha estetik olabilir.
  • Geleneksel telli apareylerin aksine, telsiz ortodonti tedavisi genellikle daha konforlu bir deneyim sunar. Plaklar veya braketler genellikle daha ince ve daha pürüzsüzdür, bu da ağrı ve tahriş riskini azaltabilir.
  • Şeffaf plaklar, gerektiğinde çıkarılabilir.  Hasta tedavi sürecinde dişlerini temizleyebilir, yemek yiyebilir. Ayrıca özel durumlar için plakları kısa bir süre çıkarabilir. Bu, tedavi sürecinin daha esnek ve daha rahat olmasını sağlar.
  • Bazı durumlarda telsiz ortodonti, geleneksel telli apareylere kıyasla daha kısa bir tedavi süresine sahip olabilir. Yine de, bu durum hasta spesifik ve kullanılan tedavi yöntemine bağlı olarak değişebilir.
  • Geleneksel telli apareyler bazen ağız içinde tahrişe neden olabilir. Telsiz ortodonti tedavisinde bu tür sorunlar genellikle daha azdır.
  • Telsiz ortodonti tedavileri genellikle dijital olarak planlanır ve izlenir. Bu, daha doğru ve etkili bir tedavi sağlamak için diş hekimine daha fazla kontrol ve yetenek sağlayabilir.
  • Telsiz ortodonti tedavisi sırasında hastaların profesyonel ve sosyal yaşamlarını sürdürmeleri genellikle daha kolaydır. Diş telleri nedeniyle ortaya çıkabilecek özgüven kaybı daha azdır.

Ancak, her hasta farklıdır ve tel  olmadan ortodonti herkes için uygun olmayabilir. Diş hekiminizle yapacağınız kapsamlı bir değerlendirme sonucunda sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirlemek önemlidir.

Telsiz Diş Düzeltme Fiyatları Hastaya Göre Değişir Mi?

Telsiz diş düzeltme  fiyatları, tedaviyi uygulayan doktorun yöntemi göre değişir. Tercih edilen şeffaf plaklar markasına göre her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Ankara’da şeffaf plak tedavisi olmak isteyen bir kişi, alanında deneyimli uzman diş doktoruna muayene olmalıdır. Telsiz diş düzeltme ücretleri hakkında doktorun muayenesinden sonra fiyatı öğrenebilirsiniz. Ayrıca ortodonti şeffaf plaklar pahalı mı sorusunun karşılığı doktorun deneyimi önemlidir. Alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen