Ortodonti Diş Plak Fiyatları

Diş Plak tedavisinde , dişlerin düzenlenmesi için ve dişlere hareket vermek için tel-braket yerine kişiye özel üretilen ve takıp çıkarılabilen şeffaf plaklar kullanılır. Dişlerden alınan ölçülerin bilgisayar yazılımları ile işlenir. Daha sonra diş hareketlerinin planlanması şeklinde ilerleyen tedavide hastanın düzenli aralıklarla değiştireceği plaklar kullanılır. Diş Plak fiyatları 2024 Ankara metal diş teli fiyatlarına göre daha pahalı olarak düşünülür. Ancak son zamanlarda şeffaf plak tedavisi ve geleneksel ortodonti tedavi ücretlerine yakın rakamlara mal olmaktadır. Diş plak fiyatları ne kadardır? Invisalign fiyat ne kadardır? Bu soruların yanıtı sıklıkla merak edilen konular arasındadır.

Diş Plak Fiyatları ve Kişiye Özel Tasarlanması

Şeffaf plak tedavisi kişiye özel olarak tasarlanıp uygulanır. Her hastanın plak tasarımı birbirinden farklı olduğu için ilk kullanılmaya başlandığında pahalı bir tedavi olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak şeffaf plak alanında uzmanlaşan doktor sayısının artması ve üretici firmaların çoğalması nedeniyle invisalign fiyatları ortodonti fiyatları ile hemen hemen aynı olmuştur. Bu tedavinin en büyük avantajının dışarıdan bakıldığında belli olmamasıdır. Ayrıca istenildiği zaman çıkarılabilmesi ve konforlu olması, invisalign tedavilerinin önemini ve maliyetini arttırmaktadır.

Diş Plak Tedavi Fiyatları Hastaya Göre Değişir Mi?

Diş plak fiyatları, tedaviyi uygulayan doktorun yöntemi ve tercih edilen şeffaf plaklar markasına göre her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Ankara’da şeffaf plak tedavisi olmak isteyen bir kişi, alanında deneyimli uzman diş doktoruna muayene olmalıdır. Şeffaf plak ücretleri ve invisalign 2024 fiyatı hakkında doktorun muayenesinden sonra en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz. Ortodonti Şeffaf plak pahalı mı sorusunun karşılığı doktorun deneyimi ve alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Şeffaf Plak

Diş Plakları Ne Kadar Süre Takılır?

Hastalarımıza ortodonti tedavisi gerekli görüldüğünde, estetik bulunmayan çene ve çene görüntüsünü kalıcı bir tedaviyle değiştirmek için şeffaf plak tedavisi uygulanır. “Telsiz ortodonti” olarak adlandırılan bu yöntem literatürde “invisalign” olarak da karşınıza çıkabilir. Ortodonti muayene sonucu hastanın çene ve diş ölçüleri alınır. Alınan ölçüler plak yapan merkeze gönderilir. Sonrasında sipariş verilen plakalar hastaya takılmak üzere kliniğimize ulaşır. Bu paklar teknolojik  yenilikçi bir tedavi ile şeffaf plaklar üretilir. Diş plakları kişiye özel olarak üretilerek dişlerde sıfıra yakın oynama yapar. Şeffaf plakların ne kadar takılacağı hekimin kontrolünde karar verilir. Sonuç olarak yeterli süre boyunca takılarak tedavi tamamlanır.

Diş Plakları Nasıl Çalışıyor?

Tel-braket sistemi, dişlere kuvvet uygulayarak dişleri hareket ettirerek düzenlenir. Diş plakları da aynı şekilde dişlere uyguladıkları kuvvetler ile dişlerin hareket etmesini ve düzelmesini sağlamaktadır. Şeffaf plakların dişlere kuvvet uygulayabilmesi için bazı dişlerin üzerinde ‘ataçman’ denilen diş ile aynı renkte farklı şekillerde minik çıkıntılar konumlanabilir. Ancak ataçmanlar rahatsız edici değildir. Bizi İnstagramdan takip edebilirsiniz.

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen