Diş Teli Fiyatı 2023 Ne Kadar? Ankara

Diş Teli Fiyatı 2024 yılında değişiklik göstermektedir. Kliniğimizde diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Diş teli fiyatı yapılacak olan ortodontik tedavi kapsamında değerlendirilir. Size en uygun tedavi ve kesin fiyat bilgisi için Ortodonti Uzmanı Özge Batmaz muayene olmanız gerekmektedir.

Diş Teli Fiyatları Neye Göre Değişir?

Diş teli fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Tedavinin süresi, hastanın ihtiyacına ve isteğine göre kullanılan malzeme türü  ve kalitesine göre değişir. Ayrıca başka tedavilere ihtiyaç duyup duyulmamasına göre de değişmektedir. Tedaviyi yapacak olan Ortodonti uzmanının eğitimi, tecrübesi çok önemlidir. Ülke, Şehir ve tedavinin yapılacağı kliniğe göre diş teli fiyatları değişim göstermektedir. Ankara diş teli fiyatları 2024 yılında diğer illere göre farklılık gösterebilir. Hastanın ağız ve çene panaromik röntgenleriyle beraber genel diş muayenesini yapılır. Daha sonra hastayla beraber tedavinin zamanlaması ve planlaması ile ilgili karar alınır. Tedavi yöntemi belirlendikten sonra kesin fiyat ortaya çıkar.

Diş Teli Çeşitleri Fiyatı Değiştirir Mi?

Ortodonti diş teli tedavisi uygulanan yöntemler fiyatlarda değişime neden olur. Bu tedaviler bozuk diş yapısına sahip olan kişilere uygulanır. Ortodontik diş telleri  çeşitleri şöyledir: Şeffaf (porselen) diş teli, metal diş teli, lingual diş teli ve şeffaf plak olmaktadır. Bu çeşitlerden en çok tercih edilen şeffaf plak ve metal diş telidir.

Metal Diş Teli: En çok tercih edilen diş teli türlerindendir. Dayanıklıdır ve 2 yıldan daha az bir sürede istenilen sonuç elde edilmektedir.

Şeffaf (Porselen) Diş Teli: Şeffaf diş teli metal diş teline göre daha az görünür. Bu yüzden çoğu kişi tarafından estetik görüntüyü bozmamak adına tercih edilir. Ancak metal diş tellerine göre daha az dayanıklıdırlar. Bu yüzden özenli olunması gerekir. Yoksa tedavi süresi normalden daha fazla uzar.

Lingual Diş Teli: İçten takılan diş telidir. Bir diğer adıyla görünmez diş telleridir. Dişin dış kısmı yerine iç kısmına takılırlar. Böylece estetik kaygısı olanlar için uygun olan bu diş telinin tedavisi diğerlerine göre daha uzundur.

Şeffaf Plak: Adından anlaşılabileceği gibi şeffaf plak tedavisidir. Diş teli kullanmak istemeyen kişiler özellikle tercih eder. Hasta dilerse kendisi istediği gibi bu plakları takıp çıkarabilmektedir. Temizliği ve bakımı kolaydır. Ancak ağız yapısı çok bozuk olanlarda kullanılması önerilmez. Diğer diş teli tedavilerine göre daha pahalıdır.

Diş Teli Mi Şeffaf Plak Mı?

Şeffaf plak ve diş teli   tedavileri ortodontik tedavi çeşitleri arasında yer almaktadır. Diş teli ve şeffaf plak tedavisinin kullanım alanları farklı olabilmektedir. Aynı zamanda, diş eti sorunları ve diş diziliminde sorunlar olan kişilerin de şeffaf plak kullanımı tavsiye edilmektedir. Diş teli tedavisi ise daha ciddi rahatsızlığı bulunan kişilerde tercih edilmelidir.

 

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen