Devlet Hastanesinde Ortodonti Tedavisi Ankara

Kliniğinde Ankara ortodontik problemleriniz ile ilgili şeffaf plak, lingual ortodonti, metal diş teli, estetik diş teli, çene genişletme, dijital ortodonti ve çene eklem tedavisi alanlarında kişiye özel çözümler sunmaktayız. Sağlıklı ve düzgün sıralanmış dişlere, estetik bir çene yapısına ve gülüşe sahip olmanız için uzman ortodonti doktoru Özge Batmaz tarafından uygulanan ortodonti tedavilerinden yararlanabilirsiniz. Erken yaşlarda başlayacağınız ortodonti tedavilerinden daha hızlı sonuç alırsınız. Devlet hastanesinde ortodonti ücretlerini sgk karşılıyor mu? Ben ssk lıyım özelde diş teli taktırsam bunlar bir kısmını karşılar mı? Ankara da yaşıyorum devlette yaptırsam hangi ortodonti polikliniğine başvuracağım? Bunun gibi birçok soru üstüne soru.

Öncelikle şunu söyleyeyim ortodonti tedavisini bir ortodonti uzmanı yapmalı. Özel de uzman olmayıp tedavinizi yapacağını söyleyen diş doktorlarının ortodonti konusundaki tecrübelerini, referanslarını kesinlikle sorgulayın.

Devlet Hastanesinde Ortodonti Tedavisi

Devlet hastanesinde ortodonti tedavisi olmak istiyorsanız size önerebileceğimiz öncelikle diş hekimliği fakültelerinin ortodonti ana bilim dalı başkanlıkları sonra ağız ve diş sağlığı merkezleri olacaktır. Bu kurumlarda genel olarak başvuran hastalar bir tedavi sırasına alınmaktadır. Bu sıraya göre hastalar tedaviye çağrılmaktadır. Ortodontik tedaviler ortalama  olarak 1.5-2 sene süre aldığı için bu sıra bazen uzun olabilmektedir.

Devlet Hastanesinde Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Diş teli taktırmanın maliyetleri olduğunun düşünülmesi sebebiyle kişiler devlet hastanesini tercih etmekte. Ancak devlet hastanelerinin diş teli takıp takmadığı hakkında bilinçsiz kalan kişileri bilinçlendirmek adına Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından devlet hastanelerinde diş teli taktırmak için bir takım çeşitli durumlar meydana gelmesi gerekmekte. Böylelikle hastaların tedavisi için gereken kriterler belirlenmiştir.

  • Diş teli kullanımı sonradan ya da genetik sebeplerle gerekebilmektedir.
  • Ağız ve ağız sağlığı kişinin hayatını etkileyebilecek oranda bozukluklara sahipse. Bu durumda devlet hastanesinden diş teli tedavisi almak mümkündür.
  • Çene iskeletlerinde sorunlar olması ya da dişsel yapının bozulduğu durumlarda diş teli tedavisi için devlet hastanelerine başvurulabilmektedir.
  • Çene geriliği, dişlerde yamukluk ya da çene bozuklukları durumlarında diş teli tedavisi için başvuru yapılabilir.

Yukarıdaki çeşitli durumların kişiler tarafından yaşanması nedeniyle yani estetik amaçlı olmamak kaydıyla mecburen yapılması gereken diş teli hakkında SGK diş teli tedavisi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Ortodontist Önerileri İçin  Randevu Alın ve Konsültasyon Yapın

Ankara’da ortodontis önerisi için Özge Batmaz’dan randevu alarak bir konsültasyon yapmanız önemlidir. Konsültasyon sırasında, dişlerinizin ve çenelerinizin durumu değerlendirilecektir. Tedavi seçenekleri hakkında bilgi alacaksınız. Sonrasında ortodontist Özge Batmaz size uygun bir tedavi planı sunmasını sağlayacaktır. Ortodontistin iletişim tarzını, hastalarına nasıl yaklaştığını ve sizinle uyumlu bir çalışma sağlayıp sağlamadığını gözlemleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, Ankara’da en iyi ortodontistleri bulmak için araştırma yapmanız ve seçenekleri değerlendirmeniz önemlidir. Tedavi seçeneklerini ve hekimlerin uzmanlık düzeylerini değerlendirebilir, randevu alarak konsültasyon yapabilir ve referansları değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olmanızı sağlayacak doğru ortodontist seçimini yapmanız dileğiyle!

 

Özge batmaz Ortodonti

Lingual Tedavi, Şeffaf Plak, Metal Diş Teli, Porselen Diş Teli, Damaklık, Ağız İçi Sabit Apareyler, Ağız İçi Hareketli Apareyler, Ağız Dışı Aparey, Estetik Diş Teli, Estetik Diş Teli, Ortognatik Ortodonti, Çocuk Ortodonti, Yetişkin Ortodonti, Düzeltici Ortodonti, Telsiz Ortodonti, Bonding Uygulaması, Lamina Porselen Kaplama

Özge Batmaz
ORTODONTİ TEDAVİ UZMANI

  • Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Ankara’da

Yetişkinlerde diş teli takmak, daha düzgün bir gülümsemeye sahip olmanıza, ağız sağlığınızı iyileştirmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekte ağrılı ve pahalı diş tedavilerinden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Artık Ankara’da diş teli takmayı seçen